Sık Sorulan Sorular

Marka mal ve hizmetlerinizi rakiplerinizden ayıran, mal ve hizmetlerinizin müşterileriniz tarafından kolaylıkla algılanmasını ve seçilmesini sağlayan her türlü renk, şekil, yazı veya logodan oluşan işaret veya çizimdir.

İşletmenizi açık tuttuğunuz her an markanıza yatırım yapıyorsunuz , peki gerçekte o markanın yasal olarak sahibi kim ? Bu soru hayati derecede önemlidir zira yıllarca yatırım yapıp bilinirliğini sağladığınız markanızı bir anda kaybetme , başkalarına kaptırma riskiyle karşı karşıya kalabilir siniz.

Marka tescili hem yatırımınız korumak, işinizi büyütmek ve Franchise-şube verebilmek , markanızı devredebilmek açısından önemlidir. Tescilsiz bir marka yaratılmış ancak yasal olarak riskli durumda demektir.

Başvuruyu bugün yaptınız diyelim 10 gün ön inceleme , 1 ay benzerlik araştırması 3 ay bültende ilan , 1 ay belgelendirme işlemi olmak üzere 7-8 sürebilmektedir.İtiraz gelmesi durumunda süreç uzayabilir.,

Tescil için şirketimize özel vekaletnameyi doldurup imzalamanız ve şirketseniz kaşelemeniz ve bize ulaştırmanız yeterli olmaktadır.Ödemeyi de yaptıktan sonra başka bir belgeye gerek kalmadan başvurunuzu yapıp başvuru belgesini ve faturanızı mail adresinize gönderiyoruz.

Ama öncelikle markanızın tescile uygun olup olmadığını tespit edebilmemiz için ücretsiz formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

Logo tescilleri şekil başvurusu dediğimiz bir yöntemle tescil edilmekte olup genellikle markanızı logonuzla birlikte tescil ettirmenizi önermekteyiz.Ancak özellikle korumak istediğiniz logonuz için tasarım tescil başvurusunu da öneririz.

Eğer herhangi bir emtia üretiyorsanız yada tasarlıyorsanız facebookta paylaşmadan önce gecenizi gündüzünüze katıp tasarladığınız o ürünün başkaları tarafından kopyalanarak satılabileceğini aklınızdan çıkarmayın.İşte bu duruma engel olmak yada bu durumdan gelir elde etmek için tasarımlarınız korumalısınız.Tasarım tescil maliyetleri ve başvuru için tıklayınız.

Öncelikle vergi levhanız ve ticaret yada esnaf odası kaydınız var ise kosgebe üye olabilirsiniz. Kosgebten hangi konularda destek alabileceğinizi size raporlayabilmemiz için “destek analiz formumuzu” buradan doldurabilirsiniz.

Eğer işe alacağınız personeliniz 2 yıllık yada 4 yıllık yüksek okul mezunu ise kosgeb ten 50.000 TL maaş desteği alabilirsiniz. Tüm süreçlerinizi sizin adınaza gerçekleştirmek ve sürecin danışmanlığını yapmak için lütfen şirketimize başvurunuz.

Kalite yönetim belgesi ürün ve hizmetleriniz hakkında müşterilerinize makul güvence Veren kalite bilinci oluşturan bu sayede rakiplerinizden bir adım önde olmanhızı sağlayan , işlerinizin problem çıkarmadan yürümesini sağlayan bir yönetim biçimidir. Siz yönetici olarak bu sistemi kurmak ve çalıştırmak isterseniz uzman danışmanlarımızla yanınızdayız.Kalite belgesine başvur.

Ürettiğiniz ürünleri yurtdışı pazarlara satmak istiyorsunuz bu takdirde uluslar arası geçerliliği olan CE belgesini almak zorundasınız , ürünlerinizi gerekli incelemelerden geçirip belge almak istiyorsanız uzmanlarımız yanınızdadır.CE belgesine başvur.

Bir fikriniz var ama nerden başlayacaksınız hangi sıraya göre hareket edeceksiniz süreç içerisinde hukuki gereksinimleriniz neler,işin vergisel boyutu nedir,tüm maliyetleriniz neler olacaktır.Kuracağınız işte devlet desteği var mı ? Nasıl alabilirsiniz. Tüm bunların en sağlıklı cevabı çalanında yetkili uzmanlarımızca cevaplanmaktadır.Girişim Danışmanlığı hizmetimizden faydalanın adımlarınızı güvenle atın. Hemen Başvur

Hayır tüm hizmetlerimiz mail , whatsapp , telefon görüşmesi şeklinde planlanmıştır. Hiçbir sıkıntı yaşamadan şirketimizden hizmet alabilirsiniz. Türkiye’nin her ilinden mutlu müşterilerimiz mevcuttur.İlk kontağı kurmak için formu buradan doldurun süreç başlasın.

Lütfen tüm sorularınızı 0507 819 7570 numaralı WhatsApp hattına yada , buradan yazarak göndermeniz yeterlidir.

Sohbete başla
WhatsApp Destek
Gep Patent
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?