Marka Patent Vekilliği

Marka ve Patent Vekilliği

Markaların iyi yapılandırılabilmesi uzmanlık gerektiren bir konudur. Şirketimiz ürün ve hizmetlerinizin piyasa koşullarında tüketiciler tarafından ayırt edilmesini sağlayan markalarınızın tescili konusunda danışmanlık ve patent vekilliği hizmetlerini sunmaktadır. Tüm Türkiyede Marka tescil , patent tescil , tasarım tescil , yurt dışı marka tescil hizmetlerini Bodrum Marka Tescil Ofisi ve İstanbul Marka Tescil Ofisinden sürdürmektedir.

Ticaret Markaları: Bir işletmenin imalatını veya ticaretini yaptığı malları, başka işletmelerin mallarından ayırt etmeye yarayan işaretlerdir. Malların üzerinde veya ambalajında kullanılan markalar ticaret markalarıdır.  Markaların tescili için kullanılan sınıflardan  ilk 34 sınıfı Ticaret markalarının tescilinde kullanılmaktadır.

Hizmet Markaları: Bir işletmenin hizmetlerini diğer işletmelerin hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan işaretlere denir. Bankaların, sigorta şirketlerinin, hastanelerin, taşımacılık firmalarının ve eğlence hizmeti veren firmaların markaları hizmet markaları kapsamında korunmaktadır.

Markayı kullanmaya başlamadan önce başkası adına tescilli olup olmadığı konusunda araştırma yapılmalı.

Tescilden önce ön araştırma mutlaka yapılmalıdır.

Sohbete başla
WhatsApp Destek
Gep Patent
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?